Plastové okná sú obľúbeným produktom v stavebníctve

Autor: Okná-dvere | 10.10.2018 o 8:14 | (upravené 26.2.2019 o 7:44) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  339x

Plastové okná sú obľúbeným produktom v stavebníctve. Aké okná si namontovať ? Sklo je dôležitým faktorom ,vyberajte s rozumom. 

Rozmýšlajte s rozumom pri výbere plastových okien Rozmýšlajte s rozumom pri výbere plastových okien

Medzi oknami či už plastovými alebo hliníkovými alebo drevenými oknami existuje veľmi veľký cenový rozdiel ,rozmýšlajte s rozumom pri výbere okien,dajme si príklad a rátajte snami :

Trojizbový byt v Bratislave vyjde cca 700€(len cena okien) ,kompletný cenník na plastové okná nájdete kliknutím na odkaz plastové okná (dvojsklo),ktoré má energetickú hodnotu  Uw » 1,3 W m2. ,vykurovanie v trojizbovom byte stojí cca 60-80€/mesiac na rok 960€ ,aksi vyberiete vyššiu energetickú triedu v plastových oknách(cena okien sa pohybuje cca 1100€ (trojsklo),len cena okien) napr Uw » 0,9 W m2. ušetríte na energiách 30% tj. cca 300€ na rok ! Po jednom roku vykurovania cenu lepších okien okien máte späť. Samozrejme existuje viacero faktorov ktoré tento jednoduchý výpočet na energetické vlastnosti okien slúži,ako aj napríklad hrúbka steny domu,alebo správna montáž okna,správne utesnenie škár pri okne,ale v najväčšej miere túto hodnotu môže ovplyvniť aj zateplenie budovy , a tepelné mosty.

Dúfame že tento jednoduchý výpočet Vám pomohol s výberom .

Samozrejme pri výbere okien si dajte poradiť našimi skúsenými poradcami v oblasti okenných výplní.

 

Rozmýšľate, že si dáte vyrobiť plastové okná? Na toto si dajte pozor

ROZMÝŠĽATE, ŽE SI DÁTE VYROBIŤ PLASTOVÉ OKNÁ? NA TOTO SI DAJTE POZOR

Zaujíma vás, ako prebieha výrobný proces plastových okien, ktorý vás možno čaká v budúcnosti? Dozvedieť sa môžete nielen to, na čo si treba dať pozor, ale aj aké nástrahy či prekvapenia vás u danej firmy čakajú.

Nástrahy najlacnejších plastových okien – na čo si dať pozor

NÁSTRAHY NAJLACNEJŠÍCH PLASTOVÝCH OKIEN – NA ČO SI DAŤ POZOR

Plastové okná sú rozumnou voľbou takmer každej domácnosti. Ich výber však nie je jednoduchý a treba preto dôkladne zvážiť pomer kvality a ceny, pretože urýchlený či nepremyslený nákup môžete ľutovať ešte veľmi dlhý čas.

Plastové vs. hliníkové dvere: 5 dôvodov, prečo sa rozhodnúť pre hliníkové

PLASTOVÉ VS. HLINÍKOVÉ DVERE: 5 DÔVODOV, PREČO SA ROZHODNÚŤ PRE HLINÍKOVÉ

Rozhodli ste sa pre kúpu nových vchodových dverí? Ak sa neviete rozhodnúť, či zvoliť plastové alebo hliníkové dvere, nechajte sa inšpirovať nasledujúcimi radami. Prečo je hliník jednotkou na trhu?

Funkčné tesnenia okien – maličkosť, ktorá vám ušetrí peniaze

FUNKČNÉ TESNENIA OKIEN – MALIČKOSŤ, KTORÁ VÁM UŠETRÍ PENIAZE

Leto je ideálne obdobie na výmenu starých okien za nové. Základom je, aby okná tesnili, čo oceníte predovšetkým v chladnom zimnom počas

Nastavenie plastových okien – zvládnem to sám?

NASTAVENIE PLASTOVÝCH OKIEN – ZVLÁDNEM TO SÁM?

Aj vy ste si všimli, že vaše okná netesnia tak, ako by mali? Predovšetkým počas horúcich letných dní by ste mali zvýšiť pozornosť a dbať na pravidelnú a dôkladnú údržbu. Pokiaľ sa budete riadiť nasledujúcimi krokmi, vaše okná budú fungovať ako nové. Na čo by ste teda nemali zabudnúť?

Vyberáte nové plastové okná? Okrem cenníka si dajte pozor aj na toto

VYBERÁTE NOVÉ PLASTOVÉ OKNÁ? OKREM CENNÍKA SI DAJTE POZOR AJ NA TOTO

Plastové okná už dávno nie sú obyčajným „kúskom“ bielej farby. V dnešnej dobe máte možnosť vybrať si okná rôznych veľkostí, tvarov, dekorov, ba dokonca profilov. Okrem toho sa môžete rozhodnúť, či uprednostníte dvojsklo alebo trojsklo, prípadne si vyberiete podľa ďalších vlastností.

Cena nie je len číslo - má oveľa väčšiu hodnotu!

CENA NIE JE LEN ČÍSLO - MÁ OVEĽA VÄČŠIU HODNOTU!

A to neplatí len v prípade okien, ale akýchkoľvek iných produktov, veď ak je niečo drahšie, zväčša kvôli tomu, že je to i kvalitnejšie, no nie?

bezpečnostné dvere vás naozaj ochránia?

BEZPEČNOSTNÉ DVERE VÁS NAOZAJ OCHRÁNIA?

Kvalitné bezpečnostné dvere by mali byť v dnešnej dobe súčasťou každej domácnosti. Chránia nás pred prípadným vlámaním, ale tiež rôznymi vplyvmi vonkajšieho prostredia.

Plastové okná do starších domov

PLASTOVÉ OKNÁ DO STARŠÍCH DOMOV

Výmena starých okien za plastové okná je štandardným riešením mnohých domácností. Plastové okná disponujú moderným celoobvodovým kovaním, ktoré zaisťuje bezpečnosť pred vlámaním.

Rolety, žaluzie, sieťky,brány

  • Hlavná stránka
 info@sunshade.sk?subject=Sunshade.sk&body=https://www.sunshade.sk/     Tienenie do exteriéru – aké alternatívy existujú

TIENENIE DO EXTERIÉRU – AKÉ ALTERNATÍVY EXISTUJÚ

Nastaviteľné tienenie rolety,žalúzie umožňuje obyvateľom domu lepšie regulovať množstvo dopadajúceho slnka. Ovládané môžu byť manuálne alebo prostredníctvom pohonu, pričom môžu byť vybavené senzormi.

Interierové žalúzie

INTERIEROVÉ ŽALÚZIE

Horizontálne interierové žalúzie stále predstavujú najrozšírenejší spôsob protislnečnej ochrany a stali sa neoddeliteľnou súčasťou interiéru a plastových okien.

Textilné roletky

TEXTILNÉ ROLETKY

Textilné roletky dávajú možnosť dokonalého celkového tieniaceho efektu v nadväznosti na architektonické riešenia interiérov a sú ideálnym dekoračným aj praktickým doplnkom.

Výsuvná markíza

VÝSUVNÁ MARKÍZA

Markízy majú niekoľko predností. Predovšetkým sú schopné zatieniť väčšie plochy terás, balkónov či presklených výkladov.

Sekčná garážová brána

SEKČNÁ GARÁŽOVÁ BRÁNA

Kvalitná garážová brána je v dnešnom modernom stavebníctve bežným štandardom. Pre Váš domov alebo Vaše podnikateľské priestory Vám ponúkame garážové brány.

Dverné sieťky rámové

DVERNÉ SIEŤKY RÁMOVÉ

Pevné dverové siete sú nevyhnutným a praktickým doplnkom moderného bývania. Vďaka širokej škále sieťových profilov nie je problém osadiť sieťku na akékoľvek balkonové okno.

Automatizované tienenie

AUTOMATIZOVANÉ TIENENIE

Automatizované tienenie – optimalizácia teploty v inteligentnej domácnosti

Textilné roletky deň a noc

TEXTILNÉ ROLETKY DEŇ A NOC

Textilné roletky deň a noc dávajú možnosť dokonalého celkového tieniaceho efektu v nadväznosti na architektonické riešenia interiérov

Markíza výklopná

MARKÍZA VÝKLOPNÁ

Výklopné markízy svojim charakterom sa používajú pre zatienenie výkladných skríň, vchodov a okien na historických budovách, pre tienenie okien a malých balkónov.

Plastové okná Nitra

  • Hlavná stránka
 info@plastove-okna-nitra.eu?subject=Plastove-okna-nitra.eu&body=https://www.plastove-okna-nitra.eu/     Certifikovaná montáž

CERTIFIKOVANÁ MONTÁŽ

Medzi okenným rámom a stenou domu vzniká po vsadení okna do otvoru pripojovacia škára, ktorá môže byť široká aj niekoľko milimetrov, ba dokonca centimetrov. Montáž medzera sa vypĺňa nielen montážnou PU penou ale požitím parotesných folíí sa vytorí dokonalá montáž.

S parozábranou alebo bez parozábrany

S PAROZÁBRANOU ALEBO BEZ PAROZÁBRANY

Parozábrana je totiž špeciálna fólia, ktorá obmedzuje alebo zabraňuje prenikaniu vodnej pary obsiahnutej vo vzduchu do konštrukcie stavby. Rieši sa to špeciálnymi páskami, s ktorých výberom vám ochotne pomôže skúsený odborník s dlhoročnými skúsenosťami.

Montáž na expanzné pásky

MONTÁŽ NA EXPANZNÉ PÁSKY

Expanzné pásky – na utesnenie montážnych škár medzi rámami okien, dverí a murivom. Výhodou je, že po aplikácií expanznej pásky sa pásik pomaly roztiahne, vďaka čomu sa škára postupne utesní.

Okenno dverné systémy

OKENNO DVERNÉ SYSTÉMY

Medzi najcitlivejšie častí vášho domu patria okná a dvere. Ide totiž o výplne okenných otvorov, ktoré vás majú stopercentne ochrániť pred nepriazňou počasia, ale aj neželanými hosťami.

Okná pre rekonštrukcie

OKNÁ PRE REKONŠTRUKCIE

Pokiaľ sa jedná o rekonštrukciu starého domu a výmenu okien, je potrebné dbať na správnu veľkosť existujúcich okenných a dverných otvorov. Je možné samozrejme zrealizovať aj menšie stavebné úpravy, pričom výrobcovia okien sú schopní dodať aj neštandardné rozmery.

Kotvenie do tehly

KOTVENIE DO TEHLY

Kotvenie okenno dverných systémov do tehly je možné montovať turboskrutkami cez rám alebo kotviacimy plieškami .Aj keby si vyberiete tie najlepšie a najkvalitnejšie okná na trhu, pri nesprávnom kotvení do konštrukcie nebudú spĺňať základné funkcie, ktoré vás môžu nepíjemne prekvapiť.

Salamander okná a dvere

SALAMANDER OKNÁ A DVERE

Plastové okná a dvere Salamander patria medzi najpredávanejšie na slovenskom trhu, a to hneď z niekoľkých dôvodov. Vynikajú svojím nadčasovým prevedením, bezkonkurenčnými tepelnoizolačnými vlastnosťami.

Rekonštrukcia alebo novostavba

REKONŠTRUKCIA ALEBO NOVOSTAVBA

Najdôležitejším kritériom pri hľadaní nového bývania býva pre väčšinu z nás zrejme lokalita, no pochopiteľne i cena za nehnuteľnosť, ktorá je pre každého kľúčová. Nie vždy je však možné nasťahovať sa do zariadenej novostavby.

Veľké a moderné presklenia pre novostavby

VEĽKÉ A MODERNÉ PRESKLENIA PRE NOVOSTAVBY

Aktuálnym trendom číslo jeden v oblasti stavebníctva a výstavby rodinných domov sú moderné veľké presklené plochy, ktoré do interiéru umožňujú prenikať dostatok prirodzeného svetla, ale aj tepla. Ide o výhodné riešenie.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?