Výmena schodiskových okien zo spoločných peňazí?

Autor: Okná-dvere | 7.5.2018 o 14:03 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  606x

Panelák a výmena schodiskových okien zo spoločných peňazí, môže byť nočná mora pre majiteľov bytových priestorov. 

Bývate v paneláku a všimli ste si, že schodiskové okná už dávno netesnia tak, ako kedysi? Rekonštrukcia spoločných priestorov väčšinou nespočíva len vo výmene starých okien za nové, ale i otvorových výplní do týchto priestorov, prípadne na schodisko. Avšak, práve okenné zostavy zväčša predstavujú zásadný problém, keďže pôvodné riešenia bývali väčšinou založené na oceľových rámoch uchytených po stranách do panela, v rámci ktorých bolo využité jednoduché zasklenie. Asi sa nečudujete, prečo by bolo ideálne siahnuť po niečom novom, veď okná by mali v prvom rade spĺňať tepelnú i zvukovú izoláciu, v opačnom prípade je žiadané zvoliť riešenie, ktoré tento problém vyrieši. Čo tak sa spoločne, s ostatnými susedmi zložiť na nové schodiskové okná?

Všetko je o dohode medzi vami – vlastníkmi bytov

Bohužiaľ, väčšina schodiskových zostáv je v katastrofálnom stave a už ani zďaleka nespĺňajú to, čo by mali. Únik tepla, nadmerné rosenie okien či závažné poškodenia, ktoré je vidieť už na prvý pohľad. Áno, ide o niektoré z komplikácií, kvôli ktorým nezodpovedajú okná parametrom na úsporu energie. Vybrať si môžete buď celopresklennú konštrukciu alebo konštrukciu s murovaním. Čo sa týka prvého konštrukčného prevedenia, ide o výrazne jednoduchšiu výmenu okien za nové, keďže jednotlivé plastové časti sú osadené na podestu. Pri celopresklennej konštrukcií sa schodiskové priestory obnovujú výmenou kovovej konštrukcie za novomurované ostenia vrátane montáže plastových okien. Ak aj vy spoločne s ostatnými vlastníkmi bytov túžite po radikálnej zmene, a teda rekonštrukcií panelákových priestorov, neváhajte a začnite na ňu šetriť spoločne! Nájdite renomovaného výrobcu, resp. dodávateľa, ktorý vám dodá kvalitné okná, nechajte si vytvoriť cenovú kalkuláciu a nájdite spoločný kompromis, ktorý bude vyhovovať každému z vás. Veď panelák je miesto, kde žijete všetci spoločne, tak prečo si ho takýmto spôsobom nevylepšiť.

 

Aktuality

 Nedostatok veľkých presklených okien môže zvýšiť spotrebu energie

VEĽKÉ PRESKLENÉ PLOCHY A TEPELNÉ ZISKY V ZIMNOM OBDOBÍ

Trápia vás vysoké účty za vykurovanie? Verte či neverte, nie ste jediný, no ak sa zamyslíte, existuje jedno riešenie.

Do obývačky okná s trojsklom

DO OBÝVAČKY OKNÁ S TROJSKLOM

Do pivnice plastové okná s dvojsklom, do obývačky s trojsklom. Alebo radšej výber podľa svetových strán?Je potrebné zvážiť všetky okolnosti Vašej stavby ,aj svetové strany a polohy okennodverných otvorov

Kvalita sa skrýva za rohovým oknom

KVALITA SA SKRÝVA ZA ROHOVÝM OKNOM

Rohové okno pre exkluzívny dizajn Váš domov bude jedinečný a nadčasový.

Plastové okná nikdy nebude hliníkové okná

PLASTOVÉ OKNÁ NIKDY NEBUDÚ HLINÍKOVÉ OKNÁ

Bohužiaľ, plast nie je úplne taký dokonalý, ako sa môže mnohým zdať. Netvrdíme, že na trhu nenájdete kvalitné plastové okná, ktoré vám vydržia aj desiatky rokov, a to bez akýchkoľvek nezrovnalostí či problémov, no nie vždy je také jednoduché nájsť zrovna také okná, ktoré vás v budúcnosti „nezradia“. Vyberte si kvalitné hliníkové okná za priaznivú cenu.

Rohové okná pre moderný dizajn

ROHOVÉ HLINÍKOVÉ OKNÁ PRE MODERNÝ DIZAJN

Rohové okná môžeme vrelo odporúčať a sú skvelým doplnkom, ak svoj dom chcete mať elegantný a v modernom štýle.

Hliníkové systémy sú stvorené pre váš domov

HLINÍKOVÉ SYSTÉMY SÚ STVORENÉ PRE VÁŠ DOMOV

Hliníkové profily sa môžu pochváliť vysokou pevnosťou a vynikajúcimi parametrami, takže splnia očakávania i tých najnáročnejších ...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Cynická obluda

Banzai!

Do plošného testovania ostáva pol dňa a stále je len 60% potrebných zdravotníkov. Vedenie nariadilo neustupovať.


Už ste čítali?