„Radovka“ - problém so spoločnou stenou, záhradou a vchodovými dverami

Autor: Okná-dvere | 10.4.2018 o 10:57 | (upravené 26.2.2019 o 7:45) Karma článku: 1,53 | Prečítané:  1007x

Mimo susedských vzťahov však existujú i ďalšie faktory, ktoré sa podieľajú na tom, aké zázemie vám radový dom poskytne. Aj vy už premýšľate nad tým, o čo asi pôjde?

„Radovka“- problém so spoločnou stenou?, záhradou a vchodovými dverami

Radovka“, resp. radový dom je skvelý kompromis pre mladé rodiny s deťmi, ktoré sa nevedia rozhodnúť, či bude lepšie bývať v byte alebo dome. Pred tým, ako sa vôbec rozhodnete zakúpiť nehnuteľnosť, nebolo by na škodu informovať sa o tom, akých susedov budete mať, veď s radovým domom súvisia možné úskalia, ktoré je nutné vopred si poriadne premyslieť a správne sa rozhodnúť.

 

Bývanie v „radovke  a v paneláku“ má svoje prednosti!

Každý si veľmi dobre uvedomuje, že radový dom je skvelou investíciou, predovšetkým z hľadiska nízkej ceny i ďalších nákladov. Zaberá podstate menej miesta ako klasický rodinný dom, spoločné steny slúžia pre viacero rodín a pri samotnej výstavbe sa ušetrí i dostatok nákladov za materiál. Nenáročnosť údržby, šetrnejšie riešenie voči životnému prostrediu či menšie tepelné straty sú ďalšie z výhod, prečo sú „radovky“ trendom dnešnej doby.

 

A aké sú nevýhody spoločných vchodových dverí ?

Ako už bolo naznačené v samotnom názve článku, spoločná stena a spoločné vchodové dvere, záhrada i spoločné vchodové dvere môžu byť prekážkami, ktoré bránia v pokojnom bývaní. Nejde teda len o fakt, s ktorými sa ľudia stretávajú ako aj  panelákovom dome, ale tiež o to, že spoločná záhrada môže byť veľa krát dôvodom konfliktov.

Umiestnenie okien v radovke?

Treba mať na pamäti, že prirodzené svetlo preniká do domu z dvoch strán, čiže by ste sa mali zaujímať o umiestnenie okien dverí či ďalších prvkov, ktoré ovplyvňujú práve prienik slnečného žiarenia do interiéru.

Prevádzkové náklady v radovej zástavbe sú menšie

Aj keď sú radové domy skvelým spôsobom ako ušetriť nemalé prevádzkové náklady, nezabudnite sa informovať najmä o susedoch, ale taktiež o riešení domu, keďže nie vždy vám môže vyhovovať to, na ktorú svetovú stranu je „radovka“ situovaná, prípadne celkové riešenie interiéru a exteriéru.

Zasklenie lodgie & balkóna - je povolené?

ZASKLENIE LODGIE & BALKÓNA - JE POVOLENÉ?

Zasklenie lodgie alebo balkona?Príde vám to zbytočné alebo naopak, uvažujete o takejto možnosti

Atypické plastové alebo hliníkové okno vám nespraví len skúsený výrobca!

ATYPICKÉ HLINÍKOVÉ OKNO VÁM NESPRAVÍ LEN SKÚSENÝ VÝROBCA!

Aj vy sa pýtate, prečo by ste sa mali prispôsobovať klasickým oknám? Prečo nesiahnuť po atypických tvaroch, ktoré by spravili z vášho príbytku výnimočné miesto?

Nárazový vietor?

NÁRAZOVÝ VIETOR?

Niekedy skutočne nestačí použiť klasické jednoduché dvojsklo, teda najmä v prostredí, kde silný nárazový vietor či extrémne ...

YTONG alebo TEHLA?

YTONG ALEBO TEHLA?

Vysoký tepelný odpor, nižšie náklady na vykurovanie, ekologickosť i jednoduché spracovanie. Áno, presne takýto je ...

Temná strana vchodových dverí

TEMNÁ STRANA VCHODOVÝCH DVERÍ

Je to voľba na ďalších niekoľko desiatok rokov, a aby toho nebolo málo, hliníkové dvere sú zárukou nadčasového dizajnu! Dalo by sa ...

Plastové okná a dvere Bratislava

  • Hlavná stránka
 info@plastove-okna-bratislava.eu?subject=Plastove-okna-bratislava.eu&body=https://www.plastove-okna-bratislava.eu/     Salamander bluEvolution - Modrá revolúcia

SALAMANDER BLUEVOLUTION - MODRÁ REVOLÚCIA

Spoločnosť Salamander Industrie Produkte GmbH je so svojimi desiatkami rokov skúseností s vývojom a výrobou plastových profilov pre okná a dvere špičkovým výrobcom s poprednou kvalitou. Nemecké know-how sa odzrkadľuje vo výrobe plastových profilov.

Bezpečné dvere pre novostavbu

BEZPEČNÉ DVERE PRE NOVOSTAVBU

Vchodové dvere sú bránou do nášho domova. A keďže domov je miesto, ktoré odzrkadľuje našu osobu, prvý dojem začína práve pri dverách. Prvý dojem je len jeden, preto by mal byť čo najlepšie vysťihujúci.

Zvukovoizolačné sklá

ZVUKOVOIZOLAČNÉ SKLÁ

Hluková záťaž je nežiadúcim produktom moderného života. Našťastie sa vyvinuli riešenia ako akustické okná, ktoré tento problém riešia. Zvukovo izolačné sklo je špeciálnym typom skla, vyvinutým na minimalizovanie prenosu zvukových vĺn.

Okná pre novostavbu

OKNÁ PRE NOVOSTAVBU

Okná nie sú iba pekným doplnok, ktorý len tak dotvára dizajn celej novostavby. Predovšetkým chránia a presvetľujú interiér, zaisťujú kontakt s okolím a držia v dome teplo. To je celkom dosť. Každá novostavba potrebuje kvalitné okná, ktoré zabezpečia pohodlné a komfortné bývanie.

Bezpečnostné sklá pre novostavby a modernizácie

BEZPEČNOSTNÉ SKLÁ PRE NOVOSTAVBY A MODERNIZÁCIE

Riziko krádeže je stále rovnako vysoké ako kedysi. Vlámanie do nehnuteľnosti patrí k najčastejším trestným činom v našej krajine. Zlodeji sa dokážu dostať dnu cez slabo zabezpečené okno. Dá sa tomu však zabrániť bezpečnostným sklom.

Nie len okná musia byť zvukovoizolačné

NIE LEN OKNÁ MUSIA BYŤ ZVUKOVOIZOLAČNÉ

Či už žijete na rušnej ulici, máte hlučných susedov alebo ste tým hlučným susedom vy sami, musíte uznať, že nadmerný hluk je jedna z vecí, ktorá môže pokaziť dobrý pocit z domova. Našťastie, existuje množstvo riešení, ako len zvukovo izolačné okná

Ideálna montáž okien a dverí

IDEÁLNA MONTÁŽ OKIEN A DVERÍ

Montáž okien začína pri splnení požiadaviek na správnu montáž otvorových výplní STN 73 3134. Dobrý predpoklad je správne pripravený stavebný otvor a dodržanie klimatických podmienok pri montáži, táto norma dáva odporúčania pre správnu montáž okien a dverí.

Bezpečnostné okná

BEZPEČNOSTNÉ OKNÁ

Krádeže patria stále k najrozšírenejším trestným činom na Slovensku. Veľkú časť z toho predstavuje vlámanie do rodinných domov alebo bytov. Jednou z príčin je zanedbanie bezpečnosti okien a dverí, kedy sa zlodeji dostanú dnu cez slabo zabezpečené časti nehnuteľnosti.

Zvukovoizolačné sklo aj pre psov

ZVUKOVOIZOLAČNÉ SKLO AJ PRE PSOV

Zvuková izolácia okien môže poskytnúť pokoj a ticho pre vás i vašich miláčikov psov. Znižuje taktiež stres spôsobený spôsobený hlukom na ktoré psy môžu reagovať rôzne. Jeden zo spôsobov ako vytvoriť prijemnú atmosféru.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Stĺpček šéfredaktorky Beaty Balogovej

Testovanie nie je hlasovanie, dajte sa otestovať

Je dôležité, aby štát dokázal otestovať všetkých, ktorí chcú byť zodpovední.


Už ste čítali?