Nikto nechce viac, len dobré a kvalitné okná i dvere!

Autor: Okná-dvere | 26.7.2017 o 9:01 | Karma článku: 1,46 | Prečítané:  244x

Premýšľate o kúpe nových okien i dverí? V tom prípade mi určite dáte za pravdu, že do kvality sa investovať jednoznačne oplatí, veď ide o „kúsky“, ktoré vám pri dôkladnej a pravidelnej údržbe vydržia pokojne aj do konca života! 

Kvalitné okná a dvereKvalitné okná a dvere

Premýšľate o kúpe nových okien i dverí? V tom prípade mi určite dáte za pravdu, že do kvality sa investovať jednoznačne oplatí, veď ide o „kúsky“, ktoré vám pri dôkladnej a pravidelnej údržbe vydržia pokojne aj do konca života! Že neveríte? Presvedčte sa na vlastné oči a vyberte si kvalitné plastové či hliníkové okná, ktoré splnia očakávania aj tých najnáročnejších zákazníkov.

Spoľahlivá firma je základ!


Pred samotnou kúpou je dôležité vybrať si spoľahlivého predajcu, ktorý je zárukou prvotriednej kvality, ale i odborného poradenstva a profesionálneho prístupu. Vyberte si stabilnú firmu s dlhoročnou pôsobnosťou na trhu, pri ktorej budete mať istotu, že tu bude aj o niekoľko rokov a bude schopná vám poskytnúť záručný, resp. pozáručný servis. 

Tieto parametre si musíte všímať!


Ak ste sa už rozhodli, od koho si kvalitné okná i dvere zakúpite, čaká vás ďalší dôležitý krok, ktorý nesmiete podceniť. Súčiniteľ priepustnosti tepla (Uw) sa zisťuje buď pomocou výpočtu alebo merania. Pochopiteľne, že hodnoty môžu byť rôzne – pri drevených oknách sú hodnoty nízke, teda je nízka i tepelná vodivosť daného materiálu. Vo všeobecnosti platí, že čím je hodnota Uw nižšia, tým má okno lepšie tepelné i izolačné vlastnosti, aj keď nie vždy je to pravidlo. Ak sa chystáte kúpiť dvere, v tomto prípade si všímajte parameter Ud, ktorý znamená v podstate to isté, čo predchádzajúci parameter Uw, čiže opäť ide o tepelnú priepustnosť – čím je hodnota nižšia, tým lepšie dvere chránia pred únikom tepla.  

A rada na záver


Aj keď je pochopiteľne nutné všímať si omnoho viacero parametrov a vlastností, ktoré sú pri výbere okien, dverí či akýchkoľvek stavebných prvkov kľúčové, pamätajte, že ich základnou funkciou je chrániť interiér pred únikom tepla, čiže v prvom rade je nutné zamerať sa na túto skutočnosť! Mnohokrát sú tepelno-izolačné vlastnosti okien ovplyvnené zasklením, pretože práve izolačné sklo tvorí najväčšiu časť plochy okna. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

My jediní máme Boha. Patrí iba nám a robí všetko, čo chceme

Slovenský Boh nám poslal slovenského Ježiša cez jeho slovenskú matku, aby nás chránil.


Už ste čítali?