Ako nastaviť plastové okná ?

Autor: Okná-dvere | 12.5.2017 o 10:57 | Karma článku: 2,29 | Prečítané:  1145x

Plastové okná predstavujú dôležitú súčasť každého domu alebo bytu. Pri montáži okien bolo všetko zabezpečené a nastavené, ale častým používaním je potrebné ich nastavenie znova. Ak sú okná nové, predovšetkým tie plastové.

Ako nastaviť plastové okná?  

Okná predstavujú dôležitú súčasť každého domu alebo bytu. Pri montáži okien bolo všetko zabezpečené a nastavené, ale častým používaním je potrebné ich nastavenie znova. Ak sú okná nové, predovšetkým tie plastové, je po pár mesiacoch potrebné ich nastaviť znova. Je normálne, že nová stavba „pracuje“ a „sadá“, preto sa môže objaviť problém s priliehaním okna (okien) pri zatváraní, či otváraní.  

Budú potrebné takzvané imbusové kľúče   


Nastavenie okien je potrebné urobiť vždy, ak počujete zadrhávanie okna pri otváraní alebo zatváraní. K jeho nastaveniu budete potrebovať takzvané imbusové kľúče. Horný záves okna nastavíte tak, že musíte otvoriť samotné krídlo okna, nastavovania skrutka sa nachádza na rohovej časti obvodového kovania. Pri dolnom závese skrutky nájdete pod krytkou. 

Možné smery nastavenia okien  


Samotné nastavenie okien sa dá vždy v dvoch smeroch. Čo sa týka horného závesu, okno je možné nastaviť smerom doľava a doprava. V prípade dolného závesu máte viac možností, smerom doľava a doprava, hore a dole, dopredu a tiež aj dozadu. 
Dôležité, na čo treba vždy pamätať pri nastavovaní okien (predovšetkým tých plastových), je ponechanie vôle medzi časťami krídla a rámu z dôvodu tepelnej rozťažnosti materiálu, z ktorého je okno vyrobené. 


Nastavenie prítlaku okenného krídla


To, čo je ešte možné pri oknách nastaviť, je samotný prítlak okien respektíve prítlak krídla a rámu. To je možné pomocou takzvaných excentrov, ktoré sa nachádzajú na obvode kovania krídla, zapadajúcich do západiek na ráme. Takto v polohe, keď je okno zatvorené, priťahujú samotné krídlo k rámu okna.  

Na záver dobrá rada

 
Na záver ešte dobrá rada, aby ste si vždy pamätali alebo zapisovali každú jednu úpravu a nastavenie, respektíve smer otáčania a samotný počet otáčok skrutkami. Pokiaľ okno ešte viac rozladíte, iba takto budete vedieť vrátiť všetko späť do pôvodného stavu. No a ak by ste mali problém aj po svojom nastavení okien, obráťte sa na svojho dodávateľa, ktorý disponuje so školeným personálom  a ten istotne pomôže váš problém s nastavením okna (okien) alebo dverí úspešne vyriešiť. 

BLOGČo obsahuje cena okna?

ČO OBSAHUJE CENA OKNA?

Z ČOHO SPOČÍVA?

Jedným z dôležitých faktorov pri výmene okien je cena. Niekto si vyberá čo najlepšiu kvalitu a cena u neho...

INTER-OKNO je dobrý anjel

INTER-OKNO JE DOBRÝ ANJEL

PARTNER SYSTÉMU DOBRÝ ANJEL

INTER-OKNO je dobrý anjel. Firma INTER-OKNO s.r.o. sa stáva oficiálnym partnerom systému dobrý anjel.

Staviate dom na hypotéku?

STAVIATE DOM NA HYPOTÉKU?

INVESTUJTE DO KVALITY!

Ak si zakladáte na kvalite a chcete mať len a len to najlepšie, určite vás nesklamú výrobky z hliníku. Ako už isto viete, hliník patrí medzi jeden ...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Zálohovanie PET fliaš je bližšie. Na aké prekážky naráža?

Zálohovaním sa vyzbiera 90 percent fliaš.

Podcast Dobré ráno

Dobré ráno: Slovensko vo finále MS vo futbale? Nie je to utópia

Slovenský futbal môže siahať na vrchol.

KOMENTÁR ONDREJA PODSTUPKU

Pomôžme ministrovi spraviť drahé a bolestivé rozhodnutie

Zálohovanie PET fliaš je dobrý a bolestivý nápad.


Už ste čítali?