Pri sklách sa používajú solárne vlákna- fotovoltaika

Autor: Okná-dvere | 21.3.2017 o 12:20 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  7976x

Budúcnosť je už tu! Pri sklách sa používajú solárne vlákna- fotovoltaika Vidíme to doslova všade. Klasické elektrárne znečisťujú ovzdušie, spôsobujú globálne otepľovanie a my by sme sa mali čo najviac preorientovať na alternatívne

Budúcnosť je už tu! Pri sklách sa používajú solárne vlákna- fotovoltaika
Vidíme to doslova všade. Klasické elektrárne znečisťujú ovzdušie, spôsobujú globálne otepľovanie a my by sme sa mali čo najviac preorientovať na alternatívne zdroje energie,  ako sú napríklad veterná, vodná či solárna energia. Každý druh z týchto možností je ekologicky čistý a naša planéta sa mu  určite poteší. Odvetvie v segmente alternatívnych zdrojov energie, ktoré je na najväčšom vzostupe,  je určite fotovoltaika, čiže využívanie solárnej energie. Bežne si vieme nabiť svoj telefón pomocou solárnej energie, solárne elektrárne vídavame na každom rohu a v podstate na každom treťom dome môžeme vidieť solárny kolektor vyrábajúci elektrinu alebo ohrievajúci teplú vodu.
Pokrok nikdy neustáva 
Veda v tomto segmente doslova každý deň prinesie niečo nové a už sme sa naučili neprekvapovať sa nad netradičnými riešeniami. Najnovšie prírastky do fotovoltaických inovácií prinášajú aj nové plastové okná. Do skiel týchto okien sú zakomponované solárne vlákna, ktoré počas dňa dokážu vyrábať elektrickú energiu, ktorú ukladajú do akumulátorov. No popravde celú domácnosť vám táto energia neutiahne,  ale určite je to významná pomoc ,ak chcete ušetriť práve na výdavkoch za elektrinu. Nabíjanie telefónov či notebooku, osvetlenie LED žiarovkami a mnohé iné činnosti vyžadujúce elektrickú energiu. Toto všetko a aj oveľa viac si viete doriešiť elektrinou z vašich nových plastových okien. 
Malá denná úspora zabezpečí veľkú ročnú
Ak tvrdíte, že LED žiarovka alebo mobilný telefón majú naozaj minimálnu spotrebu, tak máte určite pravdu. Ak si ale spočítate všetky telefóny, tablety či notebooky, ktoré bežne nabíjate zo zásuvky a pripočítate k tomu spotrebu vašich LED žiaroviek, tak sa pri ročnom zúčtovaní dostanete na celkom zaujímavú sumu, ktorá rozhodne stojí za zváženie. Spoľahnite sa na efektivitu slnečných lúčov, ktoré k nám domov každodenne dopadajú cez plastové okná a vaša vyššia investícia na začiatku sa vám čoskoro vráti. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Minúte po minúte: Formuje sa nová vláda, SNS nominantov nemení

Nový premiér by mal predložiť zoznam ministrov prezidentovi ešte v pondelok.

DOMOV

Feldek: Už sa to nedá zastaviť, verím, že vznikne nová strana

Najlepším ministrom kultúry by podľa básnika bol Marek Maďarič.

EKONOMIKA

Talian Roda roky podnikal s manželom šéfky daňového úradu

Finančná správa to preveruje.


Už ste čítali?