Zo susedného paneláku počujem cez okná nočné hádky, na koho sa môžem obrátiť?

Autor: Okná-dvere | 17.2.2017 o 19:06 | (upravené 4.4.2017 o 11:32) Karma článku: 2,41 | Prečítané:  702x

Aj vy musíte pravidelne „odtrpieť hádky susedov, ktoré sa konajú väčšinou vo večerných hodinách? Čo robiť v prípade, že sú susedia mimoriadne hluční a vy sa snažíte uspať dieťa?

zvukovo izolačné sklá a oknázvukovo izolačné sklá a okná (inter-okno)

(Ne) výhody bytu

Každý z nás doma používa raz za čas vŕtačku, usporiada večierok alebo sa poriadne poháda. Bežný, občasný hluk nie je rozhodne dôvodom ku sťažnostiam ani akýmsi susedským vojnám, keďže väčšina ľudí sa dokáže rozumne dohodnúť. Niečo iného však je, keď počujete svojich susedov neustále a tí na vaše prosby absolútne nereagujú. Ako sa dá zabrániť veľkému a pernamentnému hluku?

Susedov si bohužiaľ nevyberieme !

Realita je často krát taká, že si dotyčný z vášho napomenutia nič nerobí. Podľa zákona však vlastník, resp. nájomca bytu nemôže obťažovať svojich susedov hlukom. Ak však susedia toto opatrenie viac krát porušia, pokojne sa obráťte na policajtov, ktorí vykonajú potrebné opatrenia, čiže buď ich upozornia alebo dostanú pokutu. Veľmi hluční ľudia spravidla neotravujú život len vám, ale dá sa predpokladať, že aj ostatným rodinám žijúcich v paneláku. Niekedy je vhodné dohodnúť sa na spoločnej sťažnosti na mestskom úrade, aj keď ide skôr o neobvyklý prípad. Ďalším z riešením je siahnuť po protihlukových oknách i dverách, vďaka ktorým nebudete počuť nepríjemné výkriky či zvuky z okolia. Aj keď je tento spôsob hlukovej izolácie najideálnejším riešením najmä pre ľudí žijúcich v centre mesta, veľa krát sa vyplatí do takýchto okien investovať aj vtedy, ak žijete v paneláku a vaši susedia sú jednoducho hluční. V neposlednom prípade môžete na danú rodinu podať žalobu, aj keď to je skôr krajné riešenie. Základom sú predovšetkým dobré vzťahy so susedmi, priateľské jednanie a ochota robiť kompromisy, aj keď nie vždy sa nám to môže páčiť.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

My jediní máme Boha. Patrí iba nám a robí všetko, čo chceme

Slovenský Boh nám poslal slovenského Ježiša cez jeho slovenskú matku, aby nás chránil.


Už ste čítali?