4 tipy ako spoznať dobrého majstra!

Autor: Okná-dvere | 28.12.2016 o 0:00 | Karma článku: 1,35 | Prečítané:  451x

Nájsť dobrého a kvalitného majstra, ktorý odvedie svoju robotu na 100% je ťažšie ako hľadať ihlu v kope sena. Vyhnúť sa podvodníkom či nekvalitným robotníkom je naozaj ťažké. 

article_photo

A to, že majster o sebe tvrdí, že je ten najlepší a najkvalitnejší o ničom nehovorí. Pravdou je, že za dobrého majstra nehovoria jeho reči ale to, čo vytvoril. Tieto 4 tipy vám pomôžu zorientovať sa medzi obrovskou skupinou majstrov.

Prístup

Dobrý majster musí k svojej práci pristupovať zodpovedne a profesionálne. Či už robí výmenu okien, stolárske práce, maľuje alebo jednoducho čokoľvek iné, vo svojej práci sa musí vyznať a musí sa v nej vyžívať. Ak majster nerobí všetko so záujmom a radosťou, je veľká šanca, že robotu neodvedie kvalitne. Jeho prístup je tak dôležitým faktorom, ktorý vám prezradí čo-to o jeho kvalitách. Vo všeobecnosti platí – vsaďte na svoju intuíciu.

Komunikácia

Problém, komplikácia, zmena, chyba – nech sa stane čokoľvek, dobrý a férový majster s vami všetko odkonzultuje. Smutnou pravdou ostáva, že väčšina majstrov svoju chybu neprizná a laicky odvedie to, o čo ich požiadate. Dobrý majster je vždy na telefóne a k dispozícií na zodpovedanie vašich otázok. Ak nastane nejaký problém s prácou, ktorú už vykonal, mal by byť schopný ho urýchlene odstrániť.

Cena

Za kvalitu sa platí! Ak vložíte prácu vo svojom byte či dome niekomu lacnému, nesťažujte sa ak nedostanete to, po čom túžite. Kvalitný majster má svoj čas plne nabitý a to, aby ste sa doň dostali, niečo stojí. Taktiež používa kvalitnejšie materiály a nástroje. Platíte však za jeho skúsenosti a to je vždy dobrá investícia!

Referencie

Pýtajte sa a hľadajte! Kvalitný majster má kvalitné referencie – či už na internete alebo od vašich známych či priateľov. Jeho povesť ho často prezradí aj sama a vtedy viete, že ide naozaj o pána majstra!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Náhorný Karabach chce byť veľmocou. Vďaka jeseterom

Chovajú jesetery a chcú sa stať kaviárovou mocnosťou. Zásah z frontovej línie prežili len statočné ryby.

DOMOV

Sťal dve hlavy chobotnice, ale na silných mužov Smeru si netrúfol

Mantinely vidno pri riaditeľoch nemocníc.

EKONOMIKA

Môžu vám zvýšiť cenu uprostred viazanosti, ako to urobilo UPC?

Aj keď človek podpíše viazanosť, nemá istotu, že ju aj dokončí.


Už ste čítali?