Okná v kúpeľni

Autor: Okná-dvere | 13.12.2016 o 0:00 | Karma článku: 1,04 | Prečítané:  365x

Kúpeľňa sa za posledné roky stala stredobodom našich domácností. Mnohí z nás venujú jej zariaďovaniu najviac času spomedzi všetkých miestností v dome či byte. 

Ak máte v kúpeľni aj okná, ich výber a montáž môžu byť naozaj tvrdými orieškami. A práve kvôli citlivosti tejto miestnosti na zmeny teplôt musíte okná do kúpeľne vyberať s rozvahou a rozumne.

article_photo

Výmena kúpeľňových okien, najmä vtedy, keď je už celá kúpeľňa zariadená, je prácou pre profesionálov. Vo všeobecnosti sa odporúča najprv osadiť okná a až potom sa venovať konkrétnejším prácam, ako je napríklad pokladanie kachličiek. Samotná výmena je prácou, ktorá je špinavá a pri neopatrnom zaobchádzaní sa môže premeniť na katastrofu.

Pri výmene kúpeľňového okna je priam nevyhnutnosťou neustále myslieť na dokonalú tepelnú izoláciu nielen celej miestnosti, ale aj okna či dverí. Okná teda musia byť vyberané vždy v prihliadnutím na túto skutočnosť. Práve preto sa používajú najčastejšie trojsklá, ktoré majú lepšie tepelnoizolačné vlastnosti. Zlá izolácia môže viesť nielen k tepelným stratám, ale aj k vzniku plesní.

Výmena jednokrídlového okna je o niečo jednoduchšia, ako výmena dvojkrídlového. Práve z toho dôvodu sú do kúpeľni používané najviac tie jednokrídlové. Manipulácia s nimi je o niečo jednoduchšia. Výber dvojkrídlového okna však nie je problémom.

Okrem izolácie však treba myslieť na vetranie – práve z toho dôvodu si do kúpeľni umiestňujeme plastové ale aj hliníkové okná. Vetranie umožňuje kontrolovanie vlhkosti v kúpeľni a tým zabraňuje tvorbe neželaných plesní. Výmena okna by teda mala byť smerovaná na dokonalú izoláciu. Preto je dôležité zveriť ju do rúk profesionálom so skúsenosťami. Najmä vtedy, ak je už kúpeľňa skoro hotová. Na výmenu okna však vždy myslite už na začiatku!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Real Madrid vyhral Ligu majstrov aj po tretí raz v rade

Po veľkej chybe gólmana Liverpoolu vyrovnal Mané, Real znova vyhráva po Baleových nožničkách a ďalekonosnej strele.

KULTÚRA

Pavol Habera: Rozum ma drží pri zemi, preto som tak dlho nevydal platňu

Slovenské texty môžu byť najväčšia sila.

PRIMÁR

Víkendové dospávanie môže ovplyvniť dĺžku života

Žijú dlhšie víkendoví dospávači, alebo ľudia s pravidelným spánkom?


Už ste čítali?