Aké vchodové dvere?

Autor: Okná-dvere | 23.12.2016 o 0:00 | Karma článku: 1,42 | Prečítané:  520x

Pri výbere vchodových dverí do vášho domu, bytu či do polyfunkčného objektu nastáva často problém s rozumným výberom typu. Je potrebné myslieť hneď na niekoľko vecí – praktickosť, využiteľnosť v budúcnosti, funkčnosť. 

Veľakrát sa predajcovia stretávajú s dilemou zákazníkov – mám kúpiť dvojkrídlové dvere alebo stačia jednokrídlové? Obe možnosti majú svoje plusy aj mínusy. Je však iba na vás ako sa rozhodnete.

article_photo

Dvojkrídlové vchodové dvere

Vchodové dvojkrídlové dvere sa najčastejšie využívajú do väčších priestorov a do väčších zárubní. Ich obrovskou výhodou je jednoznačne ich priestrannosť, ktorú ponúkajú. Cez dvere tak ľahko prenesiete aj rozmernejšie objekty, akými sú postele či skrine. Ponúkajú aj úžasné vetracie schopnosti a často sa využívajú práve na kontrolu teploty. Na trhu je mnoho jedinečných kúskov a v spojení s presklenými časťami vznikajú príťažlivé vchodové dvere so svojskou atmosférou.

Ich nevýhodou môže byť napríklad neohrabanejšia manipulácia s nimi. Nie sú až také pevné ako jednokrídlové a pri nesprávnej izolácií z objektu môže unikať teplo. Bezpečnosť je takisto o niečo nižšia ako pri jednokrídlových dverách. Vo všeobecnosti sú však kvalitným riešením.

Jednokrídlové vchodové dvere

Vchodové jednokrídlové dvere sú jednoznačne preferovanejším variantom pri výbere vchodových dverí ako do súkromných objektov, tak aj do verejných. Ponuka na trhu je preto ešte širšia a tak si každý môže vybrať presne podľa špecifických požiadaviek. Jednokrídlové dvere sa delia na plné a tie s prísvetlíkom. Práve prísvetlík z nich robí dizajnovo zaujímavý kúsok a dodáva im jedinečný ráz.

Vchodové dvere s jedným krídlom sú stabilnejšie a ponúkajú vyššiu bezpečnosť ako dvojkrídlové. Ľahšie sa ovládajú, prechod nimi s väčšími objektmi je však mnohokrát krkolomný, ba až nemožný. Aj tak sú však stále najpopulárnejšou voľbou pri výbere vchodových dverí.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Siekelovci sa stiahli. La Casa de Slota prešla k právnikovi z kauzy emisie

Firma, ktorá vilu vlastní, dlhuje Trabelssiemu.

Stĺpček šéfredaktorky

Nech hanba po hlasovaní o kandidatúre Fica nie je kolektívna

Fico nie je jediným problémom voľby.

DOMOV

Voľba ústavných sudcov: Pozrite si možné scenáre vývoja (video)

Čo všetko sa môže v parlamente odohrať v utorok?


Už ste čítali?