Spoločná stena so susedom je studená

Autor: Okná-dvere | 26.12.2016 o 0:00 | Karma článku: 3,57 | Prečítané:  1493x

Vymenili ste si plastové alebo hliníkové okná vo svojom byte a tešíte sa, že vďaka ich úžasnej tepelnej izolácií ušetríte financie na energie? Dúfate, že vám tieto okná pomôžu odstrániť problémy s vlhkosťou a plesňami? 

Ak ste nakúpili kvalitné okná, vaše želania sa vám určite splnia. Čo ak je však problém niekde inde a vy s ním nemôžete nič urobiť?

article_photo

Tým problémom môže byť sused. Nepríjemnosť často neriešiteľná a ak je sused tvrdohlavý, nikam sa nepohnete. To, že ste vymenili svoje okná je rozumná voľba, no ak má váš sused okná staré a nekvalitné, môžete na to doplatiť aj vy. Najmä vtedy, ak máte spoločnú stenu a tá je studená. Studená môže byť pretože sused nekúri alebo má nekvalitné okná, ktoré nie sú izolované. Takáto stena môže narobiť neplechu, ktorá môže byť v budúcnosti oveľa väčšia.

Vo všeobecnosti sa neodporúča nechávať si v dome či byte studenú miestnosť. Vedie to k tvorbe plesní, čo je určite nežiaduce ako pre vás tak aj pre vášho suseda. Veľakrát sa však práve sused spolieha na to, že vy jeho izbu vykúrite a on tak ušetrí. Ako je vlastne možné vyriešiť takýto konflikt?

V podstate máte iba dve možnosti. Ak je sused rozumný, stačí mu dohovoriť – nemusí hneď meniť okná za nové, možno na to nemá momentálne financie. Stačí, aby tento sused začal v miestnosti kúriť, studená stena hneď zmizne a odstráni sa tak možnosť tvorenia plesní. Ak je sused neoblomný, rozumné bude obrátiť sa na domovníka, ktorého kompetencie sú širšie a ten by ho potom mohol usmerniť. Pokiaľ nezaberú tieto možnosti, môžete sa vybrať právnou cestou, to vás však môže stáť oveľa viac ako náklady za kúrenie.

Napriek všetkým možným nepríjemnostiam je investícia do nových plastových alebo hliníkových okien rozumným riešením, ktoré vám vo výsledku ušetrí mnoho financií.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Zálohovanie PET fliaš je bližšie. Na aké prekážky naráža?

Zálohovaním sa vyzbiera 90 percent fliaš.

Podcast Dobré ráno

Dobré ráno: Slovensko vo finále MS vo futbale? Nie je to utópia

Slovenský futbal môže siahať na vrchol.

KOMENTÁR ONDREJA PODSTUPKU

Pomôžme ministrovi spraviť drahé a bolestivé rozhodnutie

Zálohovanie PET fliaš je dobrý a bolestivý nápad.


Už ste čítali?