Hliníkový Hs portál do Vášho domova prinesie úplne novú dimenziu!

Autor: Okná-dvere | 1.12.2016 o 0:00 | Karma článku: 1,44 | Prečítané:  279x

Rozmýšľate o kúpe moderných, no zároveň elegantných dverí, ktoré prinesú do vašej domácnosti úplne novú dimenziu? Máme pre vás riešenie! 

HS portál znamená „nízkoprahové zdvižné dvere“, a ide o názov, ktorý pochádza z nemeckého slova Hebe Schiebe.

article_photo

Hs portál – čo to je?

Hs portály je možné vyrobiť v podstate z akýchkoľvek materiálov, rovnako ako aj okná. Môže ísť o hliníkový, drevený, prípadne aj plastový Hs portál, čiže konečné rozhodnutie je už len na vás. Je potrebné uvedomiť si, že v normálnych oknách, dverách či balkónových dverách na voľbe materiálu síce záleží, ale nie až v takej miere, ako pri voľbe Hs portálu! Pre správnu funkciu Hs portálu je nevyhnutné, aby dochádzalo k čo najmenším teplotným deformáciám ako je predlžovanie alebo prehýbanie okenného posuvného krídla. Aby ste týmto nepríjemnostiam zabránili, ideálnym riešením bude Hs portál vyrobený z hliníku, ktorý patrí medzi najstabilnejší a všeobecne vysokokvalitný materiál. Na druhej strane, pre Hs portál je najmenej vhodným materiálom plast, keďže ten vďaka svojim fyzikálnym vlastnostiam, vysokej teplotnej rozťažnosti a vysokej tendencií k prehybom, vedie Hs k veľkým netesnostiam. Ak však máte obmedzený rozpočet, jedným z riešení je siahnuť po posuvných, resp. posuvno-výklopných dverách, ktoré disponujú posuvnou funkciou a komfortom, ktorý vyžadujete.

Nezabúdajte, že v prípade, keď je Hs portál namáhaný fyzikálnymi vplyvmi ako je teplota, dochádza k tomu, že sa krídla v dôsledku rozťažnosti rozťahujú. V okamžiku, keď táto situácia nastane, krídla sa odďaľujú a zároveň sa prehýbajú, čiže dochádza k neželaným deformáciám, ktoré je nemožné napraviť! Dajte prednosť kvalitnému hliníku, ktorý prinesie do vašej domácnosti novú dimenziu a zabezpečí zaslúžený komfort, po ktorom túži každý z nás.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?