Vaše ticho cez okno = db je ticho, ktoré nepočuť

Autor: Okná-dvere | 30.11.2016 o 0:00 | Karma článku: 1,00 | Prečítané:  217x

Bolí vás už hlava z neustáleho hluku, ktorý prichádza z vonkajšieho okolia? Žijete v centre mesta a chceli by ste si konečne užiť večer v pokojnej a tichej atmosfére priamo na gauči? 

article_photo

Ak žijete v meste, prípadne na sídlisku, je naozaj ťažké docieliť stopercentné ticho. Existuje však jedno riešenie, ktoré vás určite poteší – protihlukové okná, ktoré dokonale eliminujú akýkoľvek hluk z okolia!

Doprajte si pokojný večer vďaka protihlukovým oknám!

Zvýšená zvuková, resp. hluková izolácia sa v prípade okien bežne dosahuje špeciálnym zasklením – jedná sa o zvukové izolačné dvojsklá. Ako veličinu určujúcu izolačnú schopnosť prvkov profilu proti zvuku šíriacemu sa vzduchom, používame index zvukovej nepriezvučnosti, ktorý sa označuje skratkou „Rw“ a vyjadruje sa v dB. Štandardné izolačné dvojsklá majú Rw bežne 32 dB, no za príplatok je možné dodať špeciálne protihlukové zasklenie, ktoré má rozdielnu šírku sklených tabúľ, prípadne rozšírenú vzduchovú medzeru. Ich nepriezvučnosť je až Rw = 37 dB, čo je už o niečo vyššia hodnota ako v predchádzajúcom prípade. Ak však máte pocit, že nepríjemný zvuk presiahol už únosnú mieru, môžete si domov pozvať kompetentnú osobu, ktorá všetko podstatné preverí. Majiteľ bude musieť vymeniť dané technológie v dome a na vlastné náklady zrealizovať izoláciu stien, ktorá so spoločnými priestormi susedí.

V prípade, že ide o bežný hluk z vonku, postačia vám kvalitné protihlukové okná, vďaka ktorým sa budete cítiť, že žijete na samote v lese. Ak teda uvažujete o kúpe nových okien, prípadne o výmene starých za nové, neváhajte a siahnite po protihlukových, ktoré jednoznačne oceníte! A to v mnohých prípadoch i vtedy, keď zrovna nebývate v centre mesta alebo napríklad pri hlavnej ceste. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Náhorný Karabach chce byť veľmocou. Vďaka jeseterom

Chovajú jesetery a chcú sa stať kaviárovou mocnosťou. Zásah z frontovej línie prežili len statočné ryby.

DOMOV

Sťal dve hlavy chobotnice, ale na silných mužov Smeru si netrúfol

Mantinely vidno pri riaditeľoch nemocníc.

EKONOMIKA

Môžu vám zvýšiť cenu uprostred viazanosti, ako to urobilo UPC?

Aj keď človek podpíše viazanosť, nemá istotu, že ju aj dokončí.


Už ste čítali?