Vyhodia ho cez dvere a vojde oknom?

Autor: Okná-dvere | 29.11.2016 o 0:00 | Karma článku: 2,62 | Prečítané:  221x

Aby sa okná dobre predávali, výrobcovia sú nútení im „odobrať“ základné vybavenie, medzi ktoré patrí okrem iného i bezpečnostné kovanie.

article_photo

Následne zákazníkov lákajú na lacné okná, ktoré nikde inde nenájdu a tí samozrejme tomuto lacnému marketingovému ťahu ihneď uveria. Výsledok? Okná ani zďaleka nespĺňajú bezpečnostnú funkciu a namiesto toho, aby rodinu a domácnosť ako takú uchránili pred zlodejmi, sú okná akýmsi „vstupom“ pre neželanú návštevu. Ako tomuto faktu zabrániť?

Bezpečie na prvom mieste!

Je pravda, že nové okná s bezpečnostným kovaním sú o niečo drahšie ako štandardné okná, ktoré môžete nájsť takmer kdekoľvek za podozrivo nízku cenu, no ak vám záleží na maximálnom bezpečí, určite sa vaša investícia vyplatí. Taktiež je omnoho lacnejšie siahnuť po týchto oknách hneď na začiatku, ako riešiť dodatočnú inštaláciu na hotovom okne. Je totiž množstvo výrobcov okenných profilov i kovania a niekedy je skutočne veľmi obtiažne u staršieho okna zohnať odpovedajúce diely tak, aby sa bezpečnosť naozaj zlepšila. Ak sa aj vy chystáte kupovať nové okná, mali by ste sa presvedčiť, čo si daný výrobca pod pojmom bezpečnosť predstavuje. Pod základnou bezpečnosť sa rozumie opatrenie okna minimálne dvomi bezpečnostnými bodmi a bezpečnostnou kľučkou s blokovacím tlačidlom alebo zámkom. Vyšší stupeň bezpečnosti by mal obsahovať bezpečnostné body vo všetkých rohoch okna a dôležité je tiež bezpečnostné sklo! Takéto sklo odolá totiž vypáčeniu okenného krídla, čiže vás žiadna nemilá návšteva nestretne! Je dôležité, aby akákoľvek úroveň bezpečnosti bola zabezpečená poriadnou kľučkou a spomínaným blokovacím tlačidlom. V opačnom prípade sa stane, že človek, ktorého ste z domu vyhodili si nájde inú cestu, ako sa k vám dostane – cez nezabezpečené okno. A to snáď nedopustí nikto z nás, no nie?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?