Čo môže požadovať poisťovňa ohľadne dverí a okien? Napadla vás už táto otázka?

Autor: Okná-dvere | 27.11.2016 o 0:00 | Karma článku: 1,73 | Prečítané:  407x

Pomaly, ale isto sa blíži zimná sezóna, ktorá pre väčšinu z nás znamená len jedno – zimná dovolenka! Ak máte poistenú domácnosť proti krádeží, ešte to neznamená, že dostanete plnenie v plnom zmluvnom rozsahu.

article_photo

Pokiaľ nedodržíte úroveň zabezpečenia, porušujete tak poistné podmienky. Ak ste však zabezpečení viac, než poisťovňa vyžaduje, čakajú vás zaujímavé zľavy!

Ak je vaša domácnosť poistená, tak ...

Ak bývate na prízemí, svoju pozornosť by ste mali venovať predovšetkým kvalitným oknám a bezpečným vchodovým dverám, ktoré sú okrem iného i odolné voči vlámaniu. Zaistenie sa dá zvýšiť aj inštaláciou mreží, bezpečnostných skiel, fólií či bezpečnostných zámkov. Základom sú však kvalitné a odolné vchodové dvere, najlepšie z hliníku, ktoré sú pre zlodeja nezničiteľné. To platí i v prípade, že bývate na vyššom poschodí, keďže zlodeji nejdú prvotne len do bytov, ktoré sa nachádzajú na prízemí. Čo sa týka rodinného domu, mali by ste si všímať dverné otvory, no optimálnym riešením môže byť zabezpečovací systém s napojením na pult centralizovanej ochrany bezpečnostnej služby.

Poistenie domácností vás pred zlodejmi neochráni, no môže byť aspoň čiastočnou „náplasťou“ v prípade ukradnutia majetku. Aby ste splnili všetky podmienky, musíte dodržať požadovanú úroveň zabezpečenia, ktoré si každá poisťovňa vopred stanoví Aj z tohto dôvodu je dôležité mať bezpečnostné okná i dvere, keďže poisťovňu zaujíma i tento fakt. Treba mať však na pamäti, že poistka sa nie vždy vzťahuje na cennosti, zvláštne umelecké diela, historické hodnoty, starožitnosti či zbierky. Predtým, ako uzavriete s nejakou poisťovňou zmluvu je dôležité, aby ste si dôkladne prečítali všetky podmienky a povinnosti, ktoré musíte splniť! V opačnom prípade nebude zmluva uzatvorená. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?