Keď sa dvere zatvoria a otvoria sa druhé

Autor: Okná-dvere | 26.11.2016 o 0:00 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  272x

Občas sa stane, že zatvoríme dvere a nejakým neznámym spôsobom sa otvoria druhé dvere. Čím je to spôsobené? 

Je čas na výmenu starých dverí za nové alebo by ste mali spraviť niečo inak? Poďme si v krátkosti povedať, s ktorými najčastejšími chybami sa stretávajú montážnici pri vzniku takéhoto problému.

article_photo

Je kúpa nových dverí nevyhnutná?

Úlohou interiérových dverí je oddeliť jednotlivé miestnosti a ponúknuť súkromie. Pokiaľ sa samovoľne otvárajú, prípadne zabúchavajú, obecne býva problém v montáži zárubne. U samotných dverí, zárubni či s nimi súvisiacimi prvkami zase môže vzniknúť problém v súvislosti s nesprávnym používaním alebo nevhodným umiestnením. Ak aj vás trápi samovoľné otváranie či zatváranie dverí, nebojte sa, nemusíte ihneď siahnuť po kúpe nových dverí. Veľa krát je nutné reklamovať montáž zárubne, prípadne montáž dverí, ktorá nemusela byť vykonaná správne. Ak je zárubňa vychýlená, skúste siahnuť po inštalácií dvernej zarážky, no najvhodnejším riešením bude, ak zavoláte odborníka, ktorý presne určí, kde nastal problém.

Chyba nemusí  byť len v zárubni!

Niekedy sa však môže stať, že problém je jednoducho v dverách, ktoré nemajú vhodnú veľkosť, prípadne pri samotnej inštalácií došlo k zjavnej chybe, pre ktorú sa otvárajú dvere. Netreba však panikáriť, keďže ide o bežný problém mnohých ľudí a veľa krát je behom chvíle vyriešený. Treba mať však na pamäti, že zárubňa musí byť vyvážená vodováhou v troch kontrolných bodoch – v mieste horných a spodných pántov a v oblasti protiplechu. Ak sú tieto tri body dôkladne vyrovnané, môžete zárubňu zafixovať montážnou penou a nechať ju vytvrdnúť. Ak by sa však problém nevyriešil ani po týchto stavebných úkonoch, jednoznačne zavolajte firmu, ktorá sa starala o montáž dverí, resp. zárubní, aby sa problém čím skôr vyriešil.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?