Na čo slúžia odvodňovacie kanáliky?

Autor: Okná-dvere | 11.10.2016 o 11:58 | (upravené 11.10.2016 o 12:32) Karma článku: 1,85 | Prečítané:  580x

Už podľa samotného názvu asi viete, že odvodňovacie kanáliky sú určené na odvádzanie dažďovej vody zo spevnených plôch.  

Vnútorný spád jednotlivých trubiek zaisťuje odvod vody, pričom celý tento systém má niekoľko vlastností ako je pevnosť v tlaku, odolnosť voči chemickým prostriedkom či mrazu, no tiež sa môže pochváliť vysokou kvalitou, ktorú jednoznačne oceníte! Prvky sú pospájané pomocou chemicky zložených súčasti, ktoré zaisťujú maximálnu vodotesnosť, stabilitu a spoľahlivosť.

Každý z nás si uvedomuje, že stále extrémnejšie výkyvy počasia vyžadujú komplexné riešenie a hospodárenie s povrchovými vodami. Z tohto dôvodu vyvinuli špecialisti odvodňovacie kanáliky, ktoré majú dvojitý účel – ochrana ľudí pred vodou a ochrana prírody pred ľuďmi. Každý výrobok bezpečne odvádza vodu, tak aby bolo zaistené ekonomické i ekologické využitie. Nevyhnutnosťou systémov sú tiež kryty a spojovacie kanáliky. Tie si môžete nastaviť podľa vlastných preferencií, pričom si môžete vybrať z viacerých druhov, ktoré sa hodia ku každej stavbe. Ich montáž je jednoduchá a konštrukcia stabilná, keďže sú vyrobené z odolných a mimoriadne kvalitných materiálov!

Pravidelná údržba je základ!

Odvodňovacie kanáliky sa nachádzajú v spodnej časti okna, no nezabúdajte, že je dôležité sa o ne aspoň raz za čas dobre postarať. Na mieste kanálikov môžu vzniknúť rôzne nečistoty, ktoré sú dôsledkom odvádzania vody, čiže je nutné, aby ste sa zbavili všetkého prachu, ktorý sa na týchto miestach usádza. Dokonca sa môže stať, že sa v týchto miestach objaví aj hmyz, čo je síce menej časté, no možné to pochopiteľne je. Veľa ľudí bohužiaľ zabúda na starostlivosť o odvodňovacie kanáliky, čoho dôsledkom je neplnohodnotné odvádzanie vody či časté usádzanie špiny. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?