Ak zákazník zistí, že už je neskoro a mohol mať lepšie okná za jemný príplatok, ktoré mu p

Autor: Okná-dvere | 22.9.2016 o 0:00 | Karma článku: 1,52 | Prečítané:  588x

Ak ste sa rozhodli pre rekonštrukciu domu či bytu, znamená to, že chcete vaše bývanie spraviť komfortnejšie a modernejšie. 

Pri voľbe vhodných prvkov a výrobkov zvyšujete tržnú hodnotu vašej nehnuteľnosti, čo je pochopiteľne i jedným z našich cieľov. Súčasťou takejto rekonštrukcie býva aj výmena okien a dverí, ktorých ceny sa medzi jednotlivými predajcami môžu výrazne líšiť. Zatiaľ, čo vám jeden predajca ponúka hliníkové okná za pomerne nízku cenu, ten druhý vám ponúka hliníkové okná za dvojnásobok. Na prvý pohľad sú oba typy okien rovnaké, no niekde ten rozdiel predsa len musí byť. Pokojne vám môže aj jeden a ten istý predajca ponúknuť dva typy okien, ktoré sa spočiatku zdajú byť úplne totožné, no po zhliadnutí špecifickejších parametrov zistíte, prečo sú ceny tak odlišné.

Podľa ktorých vlastností sa odvíja cena okien?

Základom každého okna je pevný a tuhý okenný profil, ktorý býva zvnútra vystužený oceľovým profilom. Veľmi dôležitý je dokonca aj tvar tejto oceľovej výstuhy, keďže vďaka nej sa dá predísť tomu, aby nedošlo k prehnutiu či skrúteniu okna.  Každé okno sa odlišuje aj podľa toho, akým koeficientom priepustnosti tepla disponuje. Našim cieľom je dosiahnuť čo najvyššie úspory energie, pričom aj od tejto vlastnosti môže závisieť konečná cena za okno. Aj napriek tomu, že tieto typy okien sú najviac uprednostňované v prípade pasívnych domov, postupne sa stávajú populárne u akéhokoľvek typu domu, čiže ani v tomto prípade sa neoplatí príliš šetriť. Dalo by sa povedať, že ide o základné kritéria okien, od ktorých závisí aj cena. Veľa krát vám môže predajca poskytnúť i drahší typ okien, o ktorom je vždy vhodné aspoň pouvažovať, pretože vám môžu v budúcnosti priniesť výrazné úspory, a to za prijateľný príplatok. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Diskriminácia, sťažujú sa veriaci na nový poplatok za sobáš

Za cirkevný sobáš sa doteraz matričný poplatok neplatil, kresťanským aktivistom sa jeho zavedenie nepáči. Ministerstvo vnútra im sľubuje stretnutie.

DOMOV

Dobré ráno: Kto je Harabin a kto ho chce za prezidenta

Konšpirácie už nestačia, Harabina chcú za prezidenta

KOMENTÁRE

Profesionálni kresťania objavili novú diskrimináciu

Úrady si účtujú poplatok za akýsi administratívny úkon.


Už ste čítali?