Odišli ste na dovolenku? Zamkli ste? Máte bezpečné okná?

Autor: Okná-dvere | 29.8.2016 o 0:00 | (upravené 30.8.2016 o 12:22) Karma článku: 1,75 | Prečítané:  470x

V dnešnom uponáhľanom svete chce každý z nás pre svoju rodinu maximálne bezpečie. To pochopiteľne platí aj vtedy, ak nie ste zrovna doma a chcete uchrániť domácnosť pred zlodejmi. 

Každý z nás sa chce cítiť nielen komfortne, ale aj bezpečne. Práve z tohto dôvodu je dôležité nepodceniť výber okien či vchodových dverí, keďže práve tieto súčasti nášho príbytku majú za úlohu chrániť nás.

Maximálne bezpečie a komfort

Ak chcete ušetriť, k základnému zabezpečeniu domu nepotrebujete tie najluxusnejšie či najdrahšie okná, aké na trhu nájdete. Úplne vám postačia kvalitné hliníkové či plastové okná, ktorých súčasťou budú aj bezpečnostné prvky. Ak žijete v centre mesta či na mieste, kde sa neustále pohybuje mnoho ľudí, určite sa pri výbere poraďte. Netreba však zabúdať, že hliník patrí medzi jednotku na trhu v oblasti bezpečnosti či odolnosti, takže ak zvolíte práve ten, niet dôvodu na obavy. Nemali by ste taktiež zabúdať na celoobvodové kovanie, aby sa okná jednoducho zatvárali a dokonale tesnili. Výsledkom bude dokonale utesnené okno, vďaka ktorému sa nemusíte obávať zlodejov ani v prípade, že budete na dovolenke. Aby ste dosiahli optimálne vlastnosti okien, nezabúdajte na výhodný pomer plochy rámu a skla. Najväčšiu plochu okna by malo tvoriť sklo, keďže len v tomto prípade je tepelná izolácia na prvotriednej úrovni a solárne zisky budú skutočne vysoké. Týmto spôsobom šetríme energiu na vykurovanie, čím máme doma i tepelnú pohodu.

Nezabudnite venovať dostatok pozornosti aj výberu vchodových dverí, pri ktorých platí také isté pravidlo ako aj pri dverách – hliník je jednotkou na trhu, keďže z hľadiska bezpečnosti je spoľahlivý, dokáže ochrániť pred požiarom či mechanickému poškodeniu. Existuje snáď niečo lepšie, čo nám zaručí maximálnu bezpečnosť a komfort než kvalitné okná a bezpečnostné vchodové dvere?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

My jediní máme Boha. Patrí iba nám a robí všetko, čo chceme

Slovenský Boh nám poslal slovenského Ježiša cez jeho slovenskú matku, aby nás chránil.


Už ste čítali?