Namiesto „kukátka“ vo dverách - prísvetlík alebo nadsvetlík

Autor: Okná-dvere | 24.8.2016 o 13:35 | (upravené 24.8.2016 o 13:51) Karma článku: 10,02 | Prečítané:  8980x

Dverné kukátka sú v dnešnej dobe súčasťou väčšiny vchodových dverí, pričom sú postupne nahradzované novšími typmi kukátok, kamerami či dokonca aj digitálnymi kukátkami. 

Viete si však predstaviť, že by vo vašich dverách nebolo kukátko nainštalované? Poďme si povedať, aké (ne)výhody prináša klasické kukátko a či existuje nejaká alternatíva, ktorá spĺňa všetky základné funkcie ako kukátko.

Klasické kukátko

Ak sa rozhodnete pre kúpu klasického kukátka, to bohužiaľ prináša viac nevýhod ako výhod. Keď sa pozeráte na opačnú stranu dverí, môžete si všimnúť, či sa niekto do kukátka pozerá alebo nie. Pre deti je však tento typ kukátka ťažko dostupný, keďže je umiestnený vo vyššej časti dverí. Večer vám pri pozorovaní môže vadiť tma či okolité svetlo, takže výhľad je ťažko prístupný, ba v mnohých prípadoch nie je ani nič vidno.

Čo sú svetlíky?

Ak túžite opticky zväčšiť dvere a v prípade presklenia vpustiť do miestnosti viac svetla, siahnite po nadsvetlíku, ktorý vyplní priestor medzi stropom a dverami. Pôsobí veľmi elegantne a je teda len na vás, aký typ materiálu zvolíte. Nadsvetlík môže byť aj presklený, čo oceníte najmä v temnejších chodbách či miestnostiach, kde zvýšite svetelnosť miestností. Svetlíky môžu byť aj bočné, čo je v prípade vchodových dverí momentálnym „horúcim“ trendom. Týmto spôsobom získate taktiež väčšie presvetlenie interiéru ako aj v prechádzajúcom prípade, no okrem toho vám môže poslúžiť ako kukátko, takže aj vaše ratolesti uvidia, kto sa k vám chystá na návštevu. Samozrejme, že nadsvetlík aj prísvetlík je maximálne bezpečný a svojou pevnou konštrukciou a prevedením spĺňajú aj tie najvyššie požiadavky na bezpečnosť. Vyrábajú sa v rôznych rozmeroch, čiže je len na vás, akú výšku a šírku svetlíkov si zvolíte.

 

Autorské právo: <a href='http://cz.123rf.com/profile_ttatty'>ttatty / 123RF Reklamní fotografie</a>

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

My jediní máme Boha. Patrí iba nám a robí všetko, čo chceme

Slovenský Boh nám poslal slovenského Ježiša cez jeho slovenskú matku, aby nás chránil.


Už ste čítali?