Ženy si vyberajú farbu a dizajn, muži pozerajú na funkčnosť a cenu!

Autor: Okná-dvere | 24.8.2016 o 0:00 | (upravené 24.8.2016 o 13:38) Karma článku: 1,10 | Prečítané:  144x

Už odjakživa sú ženy tie, ktoré si pri nákupe všímajú predovšetkým vzhľad a dizajn produktov, medzi ktoré patria okná aj dvere. 

Veď ktorá z nás by chcela do domu okná, ktoré by v žiadnom prípade neladili s exteriérom ani interiérom? Ktorá z nás by nevenovala farbe vchodových dverí dostatok pozornosti? Pri výbere si teda všímame aj estetickú stránku, ktorá taktiež môže veľa krát ovplyvniť náš konečný výber. Muži sú zase tí, ktorí si všímajú funkčné a technické vlastnosti, ktoré by sme pri kúpe mali zvážiť ako prvoradé. Veď prečo by sme mali okná či dvere, ktoré by z hľadiska funkčnosti nespĺňali ani tie najzákladnejšie kritéria?

Ktoré parametre sú najdôležitejšie?

Vybrať okná a dvere nie je teda jednoduchá záležitosť, ako sa nám najskôr môže zdať. V dnešnej dobe je trh „zaplavený“ tými najrôznejšími typmi okien i dverí, v ktorých sa bežný klient nevie ani poriadne zorientovať. Pri výbere dizajnu okien sa rozhodujte, či do svojho zrekonštruovaného alebo nového bývania zvolíte okná plastové, hliníkové či drevené. Každý z materiálov má svoje výhody, ale aj nevýhody, no najkvalitnejší je jednoznačne hliník, cenovo prijateľný je plast a najprirodzenejším materiálom je jednoznačne drevo, ktoré sa hodí takmer kdekoľvek. Pri výbere je dôležité, aby ste si okrem estetických parametrov všímali tiež tepelno-izolačné vlastnosti, konštrukciu, bezpečnosť okien, cenu a mnoho ďalších aspektov. Medzi funkčné vlastnosti patrí schopnosť presvetlenia interiéru či naopak, zaistenie nepriehľadnosti okien a dverí. Ďalej sa zamerajte na bezpečnostné prvky ako je ochrana pred „neželanými hosťami“, bezpečnostné kľučky, celoobvodové kovanie, prvky proti odvŕtaniu či špeciálne fólie, ktoré zabraňujú mechanickému poškodeniu okien. Pri kúpe existuje teda mnoho parametrov, na ktoré by ste sa mali zamerať, a to bez ohľadu na to, či ste žena alebo muž. 

 

http://Autorské právo: <a href='http://cz.123rf.com/profile_antonioguillem'>antonioguillem / 123RF Reklamní fotografie</a>

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Bývalému šéfovi SNS Moricovi sa darí. Vozíme sa najmä v jeho vlakoch

Železničná spoločnosť Slovensko si objedná päť nových vozňov na diaľkovú dopravu od vrútockej firmy.

DOMOV

Pre amnestie zmenili ústavu. Čo to vlastne znamená?

Samotné amnestie sa budú rušiť najskôr na budúci týždeň.

KOMENTÁRE

Amnestie sú škvrnou na našej slobode. Zrušte ich

Poslanci urobili to, čo od nich žiada nádej pre ďalšie generácie.


Už ste čítali?